Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 marca 2018, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,4341 EUR EUR - 4,2176 GBP GBP - 4,7982 DKK DKK - 0,5663
Archiwum
16.03.2018 MATIF: pszenica kons. MAI18 - 164,75 (- 0,45%), kukurydza CZE18 - 164,50 (- 0,30%), rzepak MAJ18 - 349,50 (+ 0,22%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.03.2018 12.50 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,49 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++

Jaja

fot. pixabay.com

W stanie Iowa (USA) nakaz sprzedaży jaj klatkowych

Redakcja

W amerykańskim stanie Iowa Parlament Stanu przyjął ustawę nakazującą niektórym sklepom sprzedaż jaj klatkowych. Stanowa Izba zatwierdziła nową ustawę stosunkiem głosów 81 do 17. Przypomnijmy, że niektóre stany w USA chcą zadbać o to, aby ceny jaj nie wzrosły w związku z zapowiedziami wielu sieci handlowych o wycofaniu jaj  klatkowych.

Czytaj więcej...
fot.pixabay.com

Ukraińskie jaja w EU - nawet poza kontyngentami

Redakcja

Jak podała ukraińska agencja informacyjna Agro Portal, przedstawiciel ukraińskiego Agroholdingu Avangardco w wydanym oświadczeniu prasowym stwierdził, że zdaje sobie sprawę, że po uzyskaniu zezwolenia  przez jeden z zakładów spółki na sprzedaż jaj klasy A na rynek unijny (co nastąpiło na początku marca tego roku), dostępne w ramach umowy o stowarzyszeniu preferencyjne kwoty na eksport jaj do UE szybko ulegną wyczerpaniu.

Czytaj więcej...

Import produktów jajecznych z Ukrainy odbywa się „tylnymi drzwiami”

Redakcja

Przywóz produktów jajecznych do Wspólnoty przez ukraińskie firmy może się okazać dla polskich producentów niebezpieczny, nie tylko ze względu na konkurencję kosztową, ale także ze względu na pewne przywileje celne, z których korzystają eksporterzy ze Wschodu. Procedura celna zwana „uszlachetnianiem czynnym” powoduje, że – w praktyce - na terytorium Unii Europejskiej mogą być importowane niemal nieograniczone ilości produktów przetwórstwa jaj.

Czytaj więcej...

Nowy pomysł na marketing w sprzedaży jaj

Redakcja

W Azji pojawiły się pomysły na marketingowe wykorzystanie strachu konsumentów przed salmonellą oraz grypą ptaków, a także na zaadoptowanie w sektorze jaj trendów od dawna obecnych na rynku mięsa drobiowego związanych z modą na żywność convenience.

Czytaj więcej...

Przemysł samochodowy inwestuje w produkcję… jaj

Redakcja

Japoński producent samochodów, grupa Suzuki, objęła mniejszościowy, 40 procentowy pakiet w spółce zajmującej się produkcją jaj w Indiach. Większościowym udziałowcem w tym przedsięwzięciu jest ISE Foods. Nowa spółka dopiero powstaje, a docelowo ma utrzymywać około 1 mln 200 tys. kur nieśnych.

Czytaj więcej...

KE przychylna producentom jaj ekologicznych

Redakcja

Producenci jaj ekologicznych oznakowanych cyfrą „O” mogą nadal korzystać ze specjalnych warunków chowu w zakresie  możliwości stosowania w  żywieniu kur niosek – maksymalnie 5% nieekologicznych pasz białkowych oraz wprowadzania do gospodarstwa kurek nieśnych,  które pochodną z odchowalni nieekologicznej i nie mają więcej  niż 18 tygodni.

Czytaj więcej...

Ceny jaj są nadal bardzo wysokie

Redakcja

Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11) indeks cen jaj Banku BGŻ BNP Paribas ukształtował się na poziomie 54,9 zł/100 szt. i w relacji rocznej był aż o 45% wyższy.

Czytaj więcej...

Z ostatniej chwili: Nowe prawo może unicestwić polską produkcję jaj

Redakcja

Polskich producentów jaj czeka katastrofa, a konsumenci powinni się  spodziewać podwyżek cen i braków jaj w sklepach. Wszystko to będzie następstwem wydania przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozporządzenia wprowadzającego nowy, krajowy program zwalczania salmonelli w stadach kur niosek – twierdzi Piotr Lisiecki, prezes zarządu Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Czytaj więcej...

Komisja Europejska zwiększyła bezpieczeństwo podaży jaj z wolnego wybiegu

Redakcja

Komisja Europejska przedłużyła o miesiąc czas, w którym w przypadku grypy ptaków - lub w przypadku innych nadzwyczajnych sytuacji - jaja od kur korzystających z wolnego wybiegu zachowają swój „wolnowybiegowy” status mimo, że będą przebywały w zamknięciu.  Zgodnie z opublikowanym dzisiaj rozporządzeniem Komisji jaja będą mogły być etykietowane jako pochodzące z chowu na wolnym wybiegu nawet w przypadku trzymania kur w zamknięciu przez 16 tygodni.

Czytaj więcej...

Stało się, jaja droższe niż mięso drobiowe!

Redakcja

Zgodnie z prognozami Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz sprzed kilku dni mięso drobiowe jest w Unii Europejskiej tańsze od jaj. Obecnie – według oficjalnych unijnych notowań hurtowych – 100 kilogramów tuszek kurcząt rzeźnych kosztuje 182, 43 euro, a 100 kilogramów jaj 185,91 euro. Oznacza to, że jaja są o prawie 2 procent droższe od mięsa.

Czytaj więcej...

Ceny jaj zrównały się z cenami mięsa drobiowego

Redakcja

W Unii Europejskiej 100 kg jaj kosztuje obecnie 177,40 euro czyli niemal tyle samo, co 100 kg mięsa drobiowego, którego ostatnie, oficjalne notowania, wynosiły 181,61 euro. Różnica między mięsem i jajami zmniejszyła się tym samym do tylko około 2 procent.

Czytaj więcej...