Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
28.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 187,50 (- 2,09%), kukurydza MAR20 - 165,50 (- 1,19%), rzepak MAJ20 - 380,25 (- 1,81%) [euro/tona] +++ +++ +++ 28.02.2020 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,20 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Wieżowce dla świń nie tylko w Chinach. Obiekt znajduje się blisko Polski

Redakcja
wieżowce, Chiny, świnie, Niemcy

Jedyna w Europie ferma trzody chlewnej ulokowana w wieżowcu traci koncesję na prowadzenie działalności. Jednak sześciopiętrowy budynek stoi pusty od pięciu lat. Żadna zapowiadana modernizacja nie miała miejsca.

 

Wieżowiec dla trzody chlewnej w niemieckim Maasdorf koło Köthen w Saksonii-Anhalt nie może być już wykorzystywany do tuczu świń. Poinformował o tym urząd administracji państwowej. Jak podają niemieckie media, licencja na użytkowanie sześciopiętrowego wieżowca dla świń wygasła, a ostateczny koniec tego obiektu został przypieczętowany. 

 

Tuczarnia wielokrotnie trafiała na pierwsze strony gazet w całym kraju. Według Ministerstwa Środowiska Saksonii-Anhalt, zezwolenie wygasło we wrześniu 2021 r. Działała jedynie przechowalnia obornika. Według dzielnicy Anhalt-Bitterfeld nadal nie jest jasne, co stanie się z sześciopiętrowym wieżowcem dla świń, który powstał w czasach NRD. 

 

Niemiecki Urząd ds. Dobrostanu Zwierząt zakłada, że ​​operator już od jakiegoś czasu zrezygnował z kontrowersyjnej tuczarni. Działacze na rzecz praw zwierząt z zadowoleniem przyjmują ostateczny koniec budowy tzw. świńskiego wieżowca w Maasdorf koło Köthen (dzielnica Anhalt-Bitterfeld).  Niemieckie Biuro ds. Dobrostanu Zwierząt również ogłosiło zakończenie kampanii przeciwko placówce, podaje MDR.  Dodajmy, że wieżowiec dla świń w pobliżu Köthen jest nieczynny od pięciu lat. W tym czasie operator oczyścił obiekt. Ogłoszono remont.  Jednak nowsze zdjęcia ze świńskiego wieżowca pokazują, jak budynek ulega degradacji. 

 

W 2018 r. sprawa tuczu trafiła na pierwsze strony gazet w całym kraju. W tym czasie niemiecki Urząd ds. Dobrostanu Zwierząt upublicznił warunki panujące w sześciopiętrowym obiekcie hodowlanym. Filmy pokazują źle traktowane prosięta i lochy. Żyło tam wówczas jeszcze około 3000 świń. Kolejna kontrola wykazała liczne uchybienia. Prokuratura Dessau-Roßlau prowadziła śledztwo w sprawie naruszeń ustawy o dobrostanie zwierząt. Operator ogłosił wtedy, że chce zmodernizować system, ale ostatecznie do tego nie doszło. 

 

Świnie trzymano na kilku piętrach. Był to jedyny taki przypadek w Europie. Obiekt powstał w latach 70-tych przy wsparciu Związku Radzieckiego jako prestiżowy obiekt nowoczesnej hodowli zwierząt.

 

 

Źródło: Agrarheute

Loading comments...
Wiadomość z kategorii: