kojs

skiba

CenyRolnicze
17 maja 2024, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.9363 EUR EUR - 4.2685 GBP GBP - 4.9790 DKK DKK - 0.5721
Archiwum


17.05.2024 13:44 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,10-9,00 zł/kg, średnia: 8,43 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni)

17.05.2024 MATIF: pszenica WRZ24: 246,75 (-0,70%), kukurydza CZE24: 213,50 (0,00%), rzepak SIE24: 478,75 (+1,11%)

14.05.2024 SPRZEDAM 20 TUCZNIKÓW, 120 kg, 60%, podkarpackie, ropczycko-sędziszowski, 39-120, tel.: 608 872 475

14.05.2024 SPRZEDAM 10 T PSZENICY PASZ., trans. rolnika, wielkopolskie, koniński, 62-510, tel.: 660 834 421

Dodaj komunikat

agrifirm

kowalczyk

Rośnie sprzedaż Ursusa. Spółka przygotowała nową ofertę finansowania

Redakcja
technika rolnicza ursus c 3150v power vigus portal ceny rolnicze pl

W związku ze skokowym wzrostem popytu na ciągniki Ursusa, spółka wprowadza nową ofertę finansowania zakupu fabrycznego sprzętu dla rolników przygotowaną przez Banki Polskiej Spółdzielczości SA. Nowa oferta kredytowa  umożliwia rolnikom dostęp do atrakcyjnych kredytów oraz dopasowanie warunków finansowania do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

To już kolejna oferta promocyjnego finansowania zakupu sprzętu przygotowana dla rolników przez Ursusa. Takie działania przekładają się na wzrost zainteresowania produktami spółki oraz umacniają jej pozycję na rynku.

– Ursus to marka o ogromnym potencjale. Rok 2016 był rekordowy dla Ursusa pod względem sprzedaży na polskim rynku, jako jedyni odnotowaliśmy skokowy wzrost rejestracji nowych ciągników. W 2017 r. będziemy dalej umacniać pozycję na rynku w segmencie ciągników i maszyn rolniczych, który gwarantuje spółce dalsze dynamiczne wzrosty. Nowa oferta kredytowa zakupu fabrycznego przełoży się na dostępność naszych produktów dla rolników, a to z kolei wpłynie na zwiększenie ich sprzedaży – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus SA.

Według Polskiego Związku Motoryzacyjnego na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców Ursus odnotował wzrost udziału w polskim rynku do 10,3% za 2016 r. z poziomu 3,22% w 2015 r. Tylko w grudniu 2016 r. udział Ursusa w ogólnej liczbie rejestracji ciągników wyniósł 32%.

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Ursusem a Bankiem Polskiej Spółdzielczości polscy rolnicy będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty programu finansowania fabrycznego. Program zawiera atrakcyjne warunki, takie jak np. brak konieczności wnoszenia wkładu własnego, malejące raty oraz okresy kredytowania maksymalnie do 15 lat.

Oferta promocyjnego finansowania zakupu sprzętu przygotowana dla rolników przez Ursusa stanowi uzupełnienie dla podpisanej w ubiegłym roku umowy ze Spółdzielczą Grupą Bankową. Od tej pory klienci spółki mogą skorzystać z atrakcyjnych kredytów na zakup produktów Ursusa na obszarze całej Polski.

Ursus SA to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała  dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów, z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.   

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Źródło: ursus.com.pl

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu