Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
28.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 187,50 (- 2,09%), kukurydza MAR20 - 165,50 (- 1,19%), rzepak MAJ20 - 380,25 (- 1,81%) [euro/tona] +++ +++ +++ 28.02.2020 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,20 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Krzysztof Bosak: Przedstawiciele rządu polskiego popadli w amok. Zaczęli reprezentować ukraińskich rolników, przewoźników i ukraińską armię

Redakcja
Ukraina, blokada, import, przewoźnicy

Wczoraj na antenie Polsatu News poseł Krzysztof Bosak zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że jego rząd nie robi nic w sprawie polskich firm transportowych, których przedstawiciele protestują na granicy z Ukrainą. Jego zdaniem powinny zostać ustalone zasady funkcjonowania polskiej branży transportowej na Ukrainie, a polska strona powinna baczniej przyglądać się firmom białoruskim i ukraińskim, szczególnie tym, które powstały w ostatnim czasie. 

 

- Nie możemy pozwolić na to, żeby Ukraina szantażem załatwiała wszystkie swoje sprawy w Polsce - skomentował słowa ambasadora tego państwa w Warszawie Wasyla Zwarycza, który zablokowanie granicy przez polskich przewoźników nazwał "wbiciem noża w plecy". - Polska ma swoje interesy, Ukraina ma swoje interesy. Rząd polski jest od dbania o polskie interesy a nie ukraińskie - podkreślił poseł Konfederacji i świeżo upieczony wicemarszałek. Dodał, że takiego podejścia będzie też wymagał od gabinetu Donalda Tuska, kiedy już powstanie.

 

- Polskie władze głosowały w Brukseli za unijną umową z Ukrainą znoszącą zezwolenia dla ukraińskich przewoźników oraz za jej przedłużaniem do czerwca 2024 r.  (…) Chodzi o umowę w sprawie transportu drogowego towarów między UE a Ukrainą zawartą w czerwcu 2022 roku i przedłużoną w marcu do czerwca przyszłego roku. Przypomnijmy, teraz polscy przewoźnicy blokujący przejścia graniczne chcą przywrócenia tych zezwoleń, a minister infrastruktury Andrzej Adamczyk winą za protesty obarcza Unię. Wyraźnie polskie władze przeoczyły problem polskich przewoźników. Na żadnym etapie się nie sprzeciwiły. Zarówno umowę z czerwca 2022 roku jak i jej przedłużenie w marcu tego roku - kraje UE przyjęły jednomyślnie.  Z unijnych dokumentów, które widziała dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, wynika, że przedłużenie umowy do czerwca 2024 r. przeszło na posiedzeniu Rady UE nawet jako punkt nie wymagający żadnej dyskusji – czytamy w publikacji RMF FM.

 

 

Źródło: Polsat News/RMF FM

 

Loading comments...
Wiadomość z kategorii: