Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
28.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 187,50 (- 2,09%), kukurydza MAR20 - 165,50 (- 1,19%), rzepak MAJ20 - 380,25 (- 1,81%) [euro/tona] +++ +++ +++ 28.02.2020 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,20 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

J.K. Ardanowski: Nie wolno budować elektrowni wiatrowych tam, gdzie ludzie tego nie chcą

Redakcja
wiatraki, pole, OZE, Ardanowski

- Landy w Niemczech uważają, że tych wiatraków jest u nich za dużo. Nie chcą wyrażać zgody na ich stawianie. Teraz te wiatraki trzeba gdzieś na siłę komuś upchnąć. Padło na Polskę – mówi poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Większość sejmowa wymyśliła, że do ustawy o zamrożeniu cen energii dołoży wcześniej przygotowaną ustawę o liberalizacji elektrowni wiatrowych w Polsce, łamiąc pewnego rodzaju kompromis czy rozwiązania, które były przyjęte wcześniej i stawiając prezydenta w niekomfortowej sytuacji – mówił Jan Krzysztof Ardanowski w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

 

Chodzi o to, żeby budować nowe elektrownie wiatrowe. Najnowsze o mocy 3-4 MW mają prawie 300 metrów wysokości. Wyobraźmy sobie mieszkanie w pobliżu takiej budowli, która oddziałuje bardzo negatywie na zdrowie człowieka. To jest kwestia infradźwięków, pola magnetycznego, migotania cienia. Jeżeli mieszkamy po drugiej stronie wiatraka – od słońca – to każdy obrót śmigła powoduje, że cień się przesuwa, powodując różne dolegliwości również neurologiczne, psychiczne. Potwierdzają to ludzie, którzy przy wiatrakach są zmuszeni mieszkać – zaznaczył polityk PiS

 

- Landy w Niemczech uważają, że tych wiatraków jest u nich za dużo. Nie chcą wyrażać zgody na ich stawianie. Teraz te wiatraki trzeba gdzieś na siłę komuś upchnąć. Padło na Polskę. (…) Musimy szukać miksu energetycznego, który odpowiadałby naszym potrzebom i naszym możliwościom. Trzeba wspierać energetykę offshorową, wiatrową na morzu, natomiast nie wolno budować elektrowni wiatrowych tam, gdzie ludzie tego nie chcą – zauważył były minister rolnictwa.

 

Biogazownie dają stabilną produkcję gazu bądź energii elektrycznej z tego gazu, zagospodarowując biomasę odpadową na wsi. To jest: geotermia, kotły kogeneracyjne, małe punktowe elektrownie gazowe, które mogą uzupełniać w godzinach szczytu zapotrzebowanie na energię elektryczną – podkreślił Ardanowski.

 

 

Źródło: Radio Maryja

Loading comments...
Wiadomość z kategorii: