Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
28.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 187,50 (- 2,09%), kukurydza MAR20 - 165,50 (- 1,19%), rzepak MAJ20 - 380,25 (- 1,81%) [euro/tona] +++ +++ +++ 28.02.2020 12:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,20 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Dzisiaj kolejna odsłona protestów. Rolnicy walczą o znacznie więcej niż o swoje gospodarstwa

Redakcja
protest rolników, gnojówka, obornik
Fot. WIR

Dzisiaj (4 kwietnia 2024 r.) odbędzie się kolejna, skoordynowana akcja protestacyjna rolników. Tym razem swoje działania rolnicy skoncentrują na wizytach w biurach poselskich, senatorskich oraz biurach europosłów. 

 

Odwiedzając biura posłów i senatorów rolnicy postarają się osobiście wyjaśnić jakie są powody trwających protestów. Wizytom towarzyszyć będzie przekazanie "spersonalizowanych prezentów". Parlamentarzyści otrzymują paczkę, składającą się z obornika oraz gnojowicy, jako symbol tego co obecnie zostaje, jako wartość dodana, z całej prowadzonej przez rolników produkcji.

Rolnicy z Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników podkreślają, że od ponad dwóch miesięcy trwa Ogólnopolski Protest Rolników -  na niespotykaną dotąd skalę, rolnicy zjednoczyli się i wspólnie starają się walczyć o przyszłość polskiego rolnictwa oraz o bezpieczeństwo całego, polskiego, społeczeństwa. - Niestety, nie wszystkim podoba się to, że jako grupa społeczna, ośmielamy się tak mocno bronić swoich praw. Wiele środowisk stara się wykorzystać działania rolników do prowadzenia swoich politycznych sporów. Inni dezinformują i manipulują przekazem, na temat tego co powoduje, że jesteśmy zdesperowani walczyć o realizację naszych postulatów, w każdy możliwy i dozwolony prawnie sposób - mówi Damian Murawiec, koordynator protestów z woj. warmińsko-mazurskiego.

Przypomnijmy, że od początku trwania protestów, rolnicy jasno określają swoje oczekiwania dotyczące:

 

1. Rozwiązania problemów nadmiernego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych.

2. Domagania się  wycofania przepisów związanych z tzw. Nowym Zielonym Ładem.

3. Sprzeciwu dot. ograniczania chowu i hodowli zwierząt oraz konieczności podjęcia działań na rzecz odbudowy i rozwoju produkcji zwierzęcej w Polsce.

 

Protesty nie ustaną

 


- Rolnictwo, jest strategicznie ważnym sektorem polskiej gospodarki. Szczególnie teraz, w tak niestabilnych geopolitycznie czasach wszyscy powinniśmy skupić się na pracy na rzecz zabezpieczenia i utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego naszego państwa.  Jako rolnicy, czujemy ciężar odpowiedzialności jaki na nas ciąży i jednocześnie to od państwa - posłów na Sejm RP, od senatorów oraz posłów do Parlamentu Europejskiego - będziemy wymagać odpowiedzialnego spojrzenia na polskie rolnictwo - mówi Emil Mieczaj - koordynator protestów z woj. zachodniopomorskiego.

Rolnicy jasno deklarują pełną współpracę, ale jednocześnie informują, że do momentu wprowadzenia rozwiązań realizujących postulaty, organizowane przez nich manifestacje, protesty, blokady i inne formy wyrażania sprzeciwu - nie ustaną.

 

Kolejne działania rolników ukierunkowane będą na dotarcie do całego społeczeństwa z informacjami na temat tego, jakie skutki dla nich będzie miało wprowadzenie zielonego ładu. - Rolnicy walczą o znacznie więcej niż o swoje gospodarstwa. Walczą o cale społeczeństwo. Liczymy na to, że ludzie w coraz bardziej świadomy sposób będą patrzeć na to jakie są realne skutki forsowanego klimatycznego szaleństwa - dodaje Damian Murawiec.

 

Loading comments...
Wiadomość z kategorii: